16.8 C
Skopje
недела, 13 јуни, 2021

Села: Ако ДУИ не го исполни ветувањето за премиер Албанец треба да замине во...

Ако не се прифати ветувањето на ДУИ за премиер Албанец, Ахмети треба да замине во опозиција, смета лидерот на Алијанса за Албанците,...

Тешка сообраќајка во Битола: Почина младо момче кое возело електричен тротинет

Тешка сообраќајка во која млад битолчанец го загуби животот се случила вчера во 13.49 часот на крстосницата од ул.„8 Септември“ и ул.„Арон Ароести“...

Има ли поголлем срам од тоа што градителот на дивиот објект во Чаир државата...

Среде Скопје, на очиглед на граѓаните, никнува голема дивоградба, но верувале или не, државата не може да го најде сопственикот.

Откажан Охридскиот пливачки маратон

Поради пандемијата на коронавирус, оваа година нема да се одржи традиционалниот Охридски пливачки маратон. Исто така нема да се...

Владата сака ли граѓаните да гледаат црн ТВ екран или да си имаат програми?

Колумна на Никола Тасев: Многу фини работи и навики ни се скратија во корона кризата. Зарем сега ќе се...

Во СЦ Кале ќе играат багери наместо спортисти

Колумна на Никола Тасев: СЦ Кале е одлично смислен спортски комплекс, на одлична локација и нему му треба само...

Власта бара начин да „купи“ медиуми, ама друг да плати

Колумна на Никола Тасев: Седејќи на клупа, пред неколку недели, за да фатам воздух пред полицискиот час, наслушнав муабет...

БИЗНИСОТ СТЕНКА И „ДЕНСА” ДОДЕКА ВЛАДАТА НЕСМАСНО ГО МАВА СО „ЧЕКИЧ”

Може ли да се биде задоволен од „дадената“ помош преку соопштенија и прес конференции, а на теренот речиси и да ја нема?...

Најави за економски мерки – безброј, реализација „мало сутра“!

Туризмот, угостителството, транспортот… веќе се болни од „економската Корона”. Со висока температура и кашлица, не функционираат, не приходуваат, а стигнуваат обрските за...

Борете се за човечките животи, но вакцинирајте ја и економијата!

Колумна од Никола ТАСЕВ Повеќе луѓе ќе банкротираат, отколку што ќе настрадаат од корона! Економската закана која ја носи...