3 C
Skopje
среда, 21 април, 2021

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

United Grоup, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, објави дека ја заврши аквизицијата на Nova Broadcasting Group, најголемата бугарска мулти-платформска медиумска компанија....

Четири милиони евра од судски пресуди, казни и банкарски гаранции во буџетот на Општина...

Општина Центар и покрај минатогодишната состојба со пандемијата на КОВИД 19, успеа врз основ на судски пресуди и активирани банкарски гаранции во буџетот да...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е најсиромашна, најнесреќна и најкорумпирана во Европа

„Златниот прибор за јадење на Заеви е слика и прилика за тоа како се луксузира власта на сметка на сиромашните граѓани. Лажната претстава која...

Затворена чајџилница во Арачиново, приведен сопственикот

Полицијата вчера по 21 часот во соработка со Државниот пазарен инспекторат затвори чајџилница во скопско Арачиново и го приведе сопственикот заради работење по дозволеното...

166 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1049 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-88, Куманово-2,...

Уапсени двајца скопјани за тешка кражба

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден (6 јануари) привела двајца скопјани на возраст од 28-години, со иницијали А.К. и М.К. кои истиот ден...

Функционерите на ДУИ казнети со по 20 евра за групирањето на прославата на Ахмети

Министерството за внатрешни работи им врачило платни налози за неносење на заштитна маска на сите 15 функционери од ДУИ кои на 4 јануари се...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти, а вкупно...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 17 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 379 лица сомнителни и...

149 санкционирани возачи во Скопје, 15 за управување со брзина поголема од дозволената

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.01.) продолжи со акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

Скопјанец нападнат во Аеродром

Од Градската општа болница „Св.Наум Охридски" - Скопје во СВР Скопје вчера било пријавено дека кај нив за укажување лекарска помош дошол М.Т.(60) од...