17 C
Skopje
четврток, 28 мај, 2020

Вонредна дезинфекција на автобусите на ЈСП за заштита од коронавирусот

0
Секој автобус по завршување на смената и утврдената рута, ќе биде дезинфициран со соодветно средство на база на алкохол и Дезинтал 10%,...

Шилегов: Градот е подготвен да ги преземе сите неопходни мерки за да спречи ширење...

0
Градот Скопје во рамките на своите надлежности е целосно подготвен да ги преземе сите неопходни мерки за да се спречи ширење на...

Под македонско и албанско знаме: СДСМ и БЕСА потпишаа декларација за заеднички настап на...

0
Лидерите на СДСМ и движењето Беса, Зоран Заев и Биљал Касами, потпишаа...

Ветрот во Скопје со над 100 километри на час

0
Силниот ветер во Скопје на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Почнаа да си најавуваат тужби кабловските оператори и 5-те телевизии

0
Ќе гледаат ли скопјани на телевизија само три македонски канали или се ќе биде како и до сега? Од кабловските оператори вчера...

Прв случај на корона вирус во Македонија: заразена е жена која била во Италија

0
Прв случај на заболување од корона вирусот денеска е забележан во нашата земја. Како што дознаваме неофицијално од Клиниката за инфективни болести...

Филипче: Кај двајца нема корона, за третиот ги чекаме резултатите

0
Тестирања за коронавирус се извршени врз три лица кои се пријавиле на Клиниката за инфективни болести со симптоми на грип. Кај двете...

Русковска ги дала снимките на Милошоски на вештачење, го замолила да обезбеди и сведоци

0
Двете снимки кои ги доставил Антонио Милошоски се дадени на вештачење и се чека на наодот од тие вештачења, изјави денеска обвинитлеката...

16 години без Борис Трајковски

0
Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина...

Операторите нема да реемитуваат домашни ТВ канали освен МТВ1 и МТВ2, незадоволни се од...

0
Прекин на реемитувањето на речиси сите домашни и странски телевизиски канали преку македонски оператори со исклучок само на јавниот сервис МТВ1,МТВ2 и...