30 C
Skopje
понеделник, 6 јули, 2020

Трипуновски: Помош при откуп и кредитен револвинг фонд за земјоделците во првите 100 дена

„Земјоделството е стратешка гранка во Република Македонија. Над 100.000 лица живеат или на некој начин се занимаваат и се поврзани со земјоделство....

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветуваше сигурен откуп за земјоделците, а пред Влада ги дочека со оклопни...

Во текот на овие три години, речиси да нема ниту еден сегмент од земјоделието да не се соочи со проблеми, а власта...

Од денеска поевтин роаминг за Западен Балкан

Земјите од Западен Балкан денеска одбележуваат една година од стапувањето на сила на договорот за намалување на цените во роаминг.

Мицкоски од Демир Хисар: Се обврзавме на најмалку 640 милиони евра субвенции за земјоделците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар на кој им порача дека власта не направи ништо за...

Димитров од Центар: 100 милиони евра субвенции за филтри на индустриски капацитети, бесплатни еко-инвентори...

На трибината во општина центар, граѓаните вечерва имаа можност да разговараат со претседателот на СДСМ Зоран Заев, ко-носителката Мила Царвоска, кандидатот за...

Мицкоски од Кочани: Во програмата ветуваме 640 милиони евра за земјоделците

Денеска сме во изборна единица 3, започнуваме од Кочани и продолжуваме понатаму во Чешиново-Облешево, потоа во Зрновци, од Зрновци во Виница и...

Трипуновски: Власта си поигрува со земјоделците и нивната мака, додека ВМРО-ДПМНЕ има план за...

Власта си поигрува со земјоделците и нивната мака. Цела година помина, а само 30% од податоците за ажурирање на катастарските парцели во...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците во еден мандат и сигурен...

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес...

РКЕ ја усогласи новата цена на екстра лесното масло за греење

Регулаторната комисија за енергетика на седница донесе одлука за малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство (Ел-1) со што изврши усогласување...