14 C
Skopje
среда, 8 април, 2020

ВМРО-Народна: Министрите редовно да ги плаќаат долговите кон фирмите

0
ВМРО-Народна партија ги повикува министрите во Владата редовно да си ги плаќаат обврските и долговите кон фирмите, бидејќи на тој начин ќе...

ВМРО-ДПМНЕ во водство во ИЕ 3, ГДУ на Петар Колев е изненадувањето

0
До Државната изборна комисија до синоќа на полноќ кандидатски листи доставиле 15 коалиции и партии, најмногу од нив имаат доставено кандидатски листи...

Прес-конференција на Мицкоски

0
Во просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 12:45 часот ќе се одржи прес конференција...

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска Зоран Заев ќе ги задолжи граѓаните за 131,6 милиони евра

0
Денеска Зоран Заев ќе ги задолжи граѓаните за 131,6 милиони евра. Тоа е задолжување од неверојатни 280 евра за секое четиричлено семејство,...

Мицкоски вети нова термоцентрала со високи еколошки стандарди во Малешевијата за 1000 нови вработувања

0
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вети изградба на нова термоцентрала во Пијанец и Малешевијата според високи еколошки стандарди што ќе биде од...

Мицкоски: Заев и Јанева другарувале во минатото и нивните потези се резултат на тоа...

0
Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како ќе заврши случајот „Рекет“ не зависи од политичарите, туку од судството и обвинителите.

Шекеринска: Со влезот во НАТО ставаме печат на нашата државност и независност

0
Членството во НАТО не ни го подари никој, туку го спечаливме. Членството создава позитивна клима и во прашањето за влез во Европската...

Ципрас во Париз лобира за Северна Македонија: Време е да се отвори европскиот пат...

0
Кога беше постигнат Договорот од Преспа во 2018, за Северна Македонија „се отклучи“ перспективата за проширување, паралелно давајќи ѝ импулс и на...

Манчевски во Само вистина: и Европската комисија евидентира дека атмосферата во медиумите и администрацијата...

0
Апсолутно е сменета атмосферата и во медиумите и во администацијата, тоа всушност е евидентирано и во извештаите на ЕК, зарем некој воопшто...

Милошоски и ја предаде на Русковска аудио снимката што ја пушти на собраниска комисија

0
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја...