4 C
Skopje
вторник, 24 ноември, 2020

Жугиќ му „подари“ лампиони на Шилегов за да се откаже од новогодишното украсување

Јелена Жугиќ, која е советник во Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, порача дека градоначалникот Петре Шилегов треба да се откаже од новогодишното украсување на...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче ја претвораат армијата во агенција за обезбедување

Нема кислород, нема болнички кревети, а Заев и Филипче кризната состојба ja злоупотребуваат да ја претворат армијата во агенција за обезбедување, велат од ВМРО-ДПМНЕ...

Oстанува на сила поништената аболиција на Иванов, продолжуваат судењата за обвинетите од страна на...

Поништената аболиција на експретседателот Ѓорге Иванов е уставна и законска, одлучи Уставниот суд. Според уставните судии, не смее да им се скрати правото на...

СДСМ: Додека сите се борат против коронавирусот, Мицкоски се бори за фотелјата во партијата

„Докажаниот губитник Христијан Мицкоски, во период на сериозна пандемија, кога сите капацитети се фокусирани на борба против коронавирусот, се бори само за да ја...

ВМРО-ДПМНЕ: Предолго Филипче наместо мерки водеше ПР со епидемијата

Предолго Филипче наместо мерки водеше ПР со епидемијата – затоа Македонија ја снајде катастрофа, 22 починати и 1.192 заразени во еден ден, велат од...

СДСМ: Mицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против здравствениот систем

Наместо да помогнат во справување со кризата Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против здравствениот систем, велат од СДСМ преку соопштение. „Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ глумат загриженост...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува опасно по јавното здравје

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозна здравствена ситуација за дневно-политички...

СДСМ: Ситуацијата со коронавирусот е сериозна, законските измени да се донесат без одлагање

„Во период кога есенскиот бран на коронавирусот е во налет, како кај нас, така и во државите од регионот и Европа, а бројот на...

ВМРО-ДПМНЕ: 22 починати и 30% од тестираните позитивни на Ковид, што треба да се...

„22 починати во текот на вчерашниот ден од Ковид, тоа е директна вина на Комисијата за заштита од заразни болести и Венко Филипче кои...

Заев: Директорот на Македонска пошта, Ејуп Рустеми од ДУИ, ќе биде директор на ЈП...

Актуелниот директор на Македонска пошта, Ејуп Рустеми од ДУИ, ќе биде назначен за директор на ЈП„Државни патишта“, потврди денеска премиерот Зоран Заев....