18 C
Skopje
сабота, 19 септември, 2020

Жена од Русија го убила сопругот, се скарале за ручекот

0
Русин со животот плати една своја забелешка дека неговата сопруга не се справува добро во кујнатa. Убиството се случило во градот Корјажма,...

Маринец три години лежел мртов во станот, никој не го нашол: Сметките се плаќале...

0
Ветеран на американската морнарица чие тело е пронајдено во неговиот стан во Далас во Тексас починал дури пред 3 години, што го...

Ужасна снимка од убиство среде бел ден: Бездомничка му побара пари, ладнокрвно ја уби

0
Бездомничката Зилда Енрике дос Сантос Леандро (31) од Рио де Женеиро брутално е убиена неколку секунди откако на улица запрела маж и...

Кинез истрчал маратон во дневната соба

0
Страствениот кинески атлетичар, Пан Шанцу,  истрчал ултрамаратон во својот дневен престој, откако останал затворен во станот заради страв од коронавирусот, очајнички обидувајќи...

Старец (87) се оженил со 22-годишно девојче, а она што се случило на првата...

0
Повеќето се согласуваат дека во љубовта нема граници и дека таа може да се случи кај сите на која било возраст...

Му завршувала ноќната смена, кога слушнал чуден звук: Тоа што го снимил во авионот...

0
Језив момент во авион кој бил приземјен на аеродромот во Мексико Сити снимил чувар, а кој сега стана вирален хит.

Филмско бегство од полициска станица во Москва: Скокна од прозорец со радијатор врзан за...

0
На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како еден маж скока од прозорец на полициска станица и бега.

Маринец три години лежел мртов во станот, никој не го нашол: Сметките се плаќале...

0
Ветеран на американската морнарица чие тело е пронајдено во неговиот стан во Далас во Тексас починал дури пред 3 години, што го...