16 C
Skopje
сабота, 19 септември, 2020

Начинот на кој се гради паркот во Карпош 4 може да е погубен за...

Може да биде погубно за системот за вода „Нерези Лепенец“ ако продолжи начинот на кој се гради паркот во Карпош 4, предупредуваат...

Дали кандидатите задолжително ќе се тестираат пред почетокот на кампањата?

15 политички партии или коалиции, со преку 1.500 кандидати на нивните листи за неколку дена официјално ќе тргнат во кампања, во обид...

Легенда! Синиша Михајловиќ им се врати на тренинзите!

Тренерот на Болоња и легенда на српскиот фудбал, Синиша Михајловиќ, исто како и неговите фудбалери, почна со индивидуални тренизни по дозволата од...

„Владата нè дискриминира“

Асоцијацијата на професионалните фудбалери во Италија се огласи со соопштение по последната објава на Министерството за култура и спорт. Владата на Италија...

Дискутабилно е требаше ли да се дозволи со заштитна опрема да се снабдуваме преку...

0
 На меѓународниот Ден на здравјето, 7 април, разговараме со Гордана Бешлиовска, медицинска сестра со 27 годишно искуство, која сега е задолжена за безбедност...

Турканици на Зелено пазарче: Дали и на пазарите требаше да се воведат редици пред...

Последен дел од денот, по што почнува долготрајниот карантин. И сето тоа предизвика растрчаност низ Скопје. Луѓето чекаат во редишта пред супермаркетите,...

Требаше во Вардариште да никне само „Лајка“, ама порасна рид од депонија

0
Требаше да никне стационарот „Лајка“ ама, наместо дом за згрижување на улични кучиња – како што неколку пати ветуваше градоначалникот Петре Шилегов,...

Времето за матура се ближи, знае ли министерството што треба да прават матурантите и...

Матурантите, но и нивните професори се во неизвесност околу тоа кога и на кој начин ќе се полага државната матура заради кризата...

Волонтерите не се откажуваат иако некој го купил целиот вералит за визирите

Хуманата акција која што ја прават волонтерите собрани во групата „3Д Медицинска опрема“ со производство на заштитни визири за медицински лица е...

Нема да ни падне тешко изолацијата, оти само така ќе се справиме со вирусот

Скопје живее во поинаков ритам Повеќе од три недели, откако на 26 февруари беше забележана првата заразена пациентка од...