16.8 C
Skopje
недела, 13 јуни, 2021

Над 43.000 граѓани досега се пријавени за вакцинирање

Вкупно 43.335 граѓани досега се пријавиле за вакцинирање против ковид-19 преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“. Преку матичните лекари пријавени се 13.511 лица. Сите тие најверојатно ќе бидат...

Зарем странските инвеститори уште не слушнале дека Шекеринска седна на столчето во НАТО?

Ги нема фабриките ветени од власта… Воопшто не ги слушам што ветуваат. Одамна е јасно дека странски инвестиции нема да има. Западот со свои кризи...

Бездомните кучиња не може да се стават во „резeрвати“ по планини

Колумна на Радмила Пешева: Многу, многу работи се спорни и неприфатливи во она што градските власти го предложија во...

Што чекаат? Време е Заев и Мицковски да ја гаснат распалената атмосфера

Македонија е во тешка ситуација и поради епидемијата  поради економската криза и поради нападот врз македонскиот идентитет. На тоа треба да се одговори со...