6 C
Skopje
сабота, 6 март, 2021

Вилјареал ја „реши“ Селта за пола час

Вилјареал на Унаи Емери се искачи на третото место во Ла лига, откако во фуриозни половина час игра дадоа четири гола и славеа 0:4...

ФИФА носи ново правило, ќе го тестираат идниот месец во Катар

ФИФА ќе воведе ново правило во фудбалот, а истото ќе биде тестирано на Светското првенство за клубови кое ќе е одржи во Катар идниот...

Бредли Бил броеше до 60, Гордон Хејворд до 44

Бредли Бил, играчот на Вашингтон Визардс ја обележа ноќта во НБА лигата. Во поразот на својот тим од Филалдлефија 136:141, тој постигна 60 поени....

ФИФА му „ја скина“ казната за обложување на Трипие, Симеоне може да здивне

Десниот бек на Атлетико Мадрид, Керан Трипие може да се врати на теренот иако беше суспенциран на подолг рок поради обложување. Казната која на репрезентативецот...

Покетино официјално нов тренер на ПСЖ

Аргентинецот Маурисио Покетино е промовиран вечерва официјално како нов тренер на актуелниот француски фудбалски првак Пари Сен-Жермен (ПСЖ). Покетино (48), кој на клупата на ПСЖ...

Манчестер јунајтед се израмнија со Ливерпул на челната позиција во Премиер лигата

Манчестер јунајтед славеа со 2:1 против Астон Вила и се израмнија на челната позиција во Премиер лигата, со екипата Ливерпул. Двата тима сега имаат...

Кавани скапо плати за „брзиот јазик“

Фудбалската асоцијација на Англија го казни фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Уругваецот Единсон Кавани со 3 меча суспензија и со парична казна поради однесување кое...

Ван Перси: Парите не ме интересираа, сакав да освојам титула во Премиер лигата

Поранешниот репрезентативец на Холандија, Робин ван Перси, се присетил на моментот кога решил да го напушти Арсенал и да замине во редовите на големиот...

Турците бараат доживотна суспензија за романскиот судија

Претседателот на Башакшехир, Гоксај Гумусдаг, побарал доживотна суспензија за романскиот судија Себастијан Котлеску. На натпреварот во Лигата на шампионите ПСЖ-Башакшехир, Котлеску го нарекол „негру“ (црнец),...

ЛЕ: Хауге пак „блесна“ за Милан, Тотенхем и Динамо Загреб завршија со победи

Милан, Тотенхем и Динамо Загреб беа меѓу клубовите кои ја комплетираа групната фаза во Лига Европа со победи и сега ја чекаат ждрепката и...