Тешка група за македонската ракометна репрезентација на ЕП 2022

Женската македонска ракометна репрезентација доби многу тешка група за Европското првенство 2022. Избраничките на селекторот Љубомир Савевски на еврошампионатот од 4 до 20 ноември ќе...

Гвардиола: Сакав да победиме со голема разлика, но ова е Реал

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола проговори за победата над Реал Мадрид од 4:3, синоќа во првиот меч од полуфиналето на Лигата на шампионите. –...

Менаџерот на Левандовски на итен состанок во Минхен

Роберт Левандовски со секој ден е се подалеку од Баерн Минхен. Полјакот влегува во последната година од договорот, а се уште не добил понуда...

Бензема на чекор од рекордот на Роналдо

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, оваа сезона постигна девет гола во нокаут фазата од Лигата на шампионите, еден помалку од рекордерот Кристијано Роналдо. Бензема,...

ФК Шкендија по четврти пат стана шампион на Македонија

Фудбалерите на Шкендија го обезбедија шампионскиот трофеј во Првата македонска фудбалска лига, откако попладнево забележаа победа над Борец и освоија нови три бода. Тетовци...

Лазаров го објави скратениот список со ракометари за Финска и Швајцарија

Капитенот и селектор на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров, го објави скратениот  списокот од 21 ракометар на кои ќе смета за квалификациските дуели против...

Пандев стигна до 100 гола во Серија А, големи тренери му бараат да не...

Македонскиот фудбалски виртуоз Горан Пандев синоќа испиша нова истирија и собори нов рекорд. Имено, во натпревар со неговиот тим Џенова против Беневенто, тој постигна...

Парите или топката се најважни во новоформирана фудбалска Суперлига?

Дванаесет фудбалски клубови во Европа синоќа и официјално (по долги најави) формираа Суперлига. Се очекува наскоро да се приклучат уште три клуба. Во официјално...

Тандемот Лу-Ла го искачи Интер на врвот во Серија А

Интер го искористија киксот на Милан притви Специја и со победата над Лацио од 3:1, се искачија на челната позиција во Серија А. Херојот...

Тухел: Очекував повеќе од моите играчи

Менаџерот на Челси, Томас Тухел, рекол дека очекувал подобро издание на тимот на мечот со Барнсли, во ФА купот. Челси беше на големи маки...