Тандемот Лу-Ла го искачи Интер на врвот во Серија А

Интер го искористија киксот на Милан притви Специја и со победата над Лацио од 3:1, се искачија на челната позиција во Серија А. Херојот...

ФИФА носи ново правило, ќе го тестираат идниот месец во Катар

ФИФА ќе воведе ново правило во фудбалот, а истото ќе биде тестирано на Светското првенство за клубови кое ќе е одржи во Катар идниот...

Наместо во Арсенал Ауар ќе заврши во Реал

Капитенот на Олимпик Лион, Хусен Ауар, во зимскиот преоден рок би можел да се пресели во Реал. Шпанските медиуми тврдат, дека иако договорениот трансфер...

Покетино официјално нов тренер на ПСЖ

Аргентинецот Маурисио Покетино е промовиран вечерва официјално како нов тренер на актуелниот француски фудбалски првак Пари Сен-Жермен (ПСЖ). Покетино (48), кој на клупата на ПСЖ...

Бредли Бил броеше до 60, Гордон Хејворд до 44

Бредли Бил, играчот на Вашингтон Визардс ја обележа ноќта во НБА лигата. Во поразот на својот тим од Филалдлефија 136:141, тој постигна 60 поени....

Тухел: Очекував повеќе од моите играчи

Менаџерот на Челси, Томас Тухел, рекол дека очекувал подобро издание на тимот на мечот со Барнсли, во ФА купот. Челси беше на големи маки...

Пандев стигна до 100 гола во Серија А, големи тренери му бараат да не...

Македонскиот фудбалски виртуоз Горан Пандев синоќа испиша нова истирија и собори нов рекорд. Имено, во натпревар со неговиот тим Џенова против Беневенто, тој постигна...

Парите или топката се најважни во новоформирана фудбалска Суперлига?

Дванаесет фудбалски клубови во Европа синоќа и официјално (по долги најави) формираа Суперлига. Се очекува наскоро да се приклучат уште три клуба. Во официјално...

Од што се плаши сегашното раководство на МОК со отфрлањето на кандитурата на Александра...

Изборното Собрание на МОК што треба да се одржи утре би можело да се претвори во фарса откако актуелното раководство на Македонскиот Олимписки Комитет...

ФК Шкендија по четврти пат стана шампион на Македонија

Фудбалерите на Шкендија го обезбедија шампионскиот трофеј во Првата македонска фудбалска лига, откако попладнево забележаа победа над Борец и освоија нови три бода. Тетовци...