Македонија останува 65. на најновата ФИФА ранг листа

Нема промени на ФИФА ранг листата за Македонија, останавме на 65. место, исто како и минатиот месец. Од противниците во квалификациите за Светското првенство, убедливо...

Ѓорѓевиќ повеќе не е тренер на Виртус

Виртус Болоња му врачија отказ на тренерот Александар Саша Ѓорѓевиќ. Заедно со поранешниот селектор на српската репрезентација, откази добиле и неговите помошници, Горан Бједов...

Македонија во група со Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн!

Македонската фудбалска репрезентација првпат во својата историја ќе мора да се судри со Германија, откако ждрепката посака да се најдеме во групата Ј за...

Најдобар почеток на Милан во последните 66 години

Фудбалскиот клуб Милан брилијантно стартува во новата сезона. Малобројни се фановите кои воопшто може да се сетат кога Милан последен пат вака фуриозно отвориле...

Македонија од четвртиот „шешир“ ги чека противниците за пласман на СП

Фудбалската репрезентација на Македонија, вечерва, ќе ги дознае противниците во квалификациите за Светското првенство во Катар. Македонија е сместена во четвртиот „шешир“, заедно со...

Македонија е прва резерва на СП во Египет

Македонија не успеа регуларно да се квалификува на Светското ракометно првенство кое во јануари ќе се одржи во Египет, сепак останува некаква надеж дека...

Јунајтед со награда за Фернандез, двојно му ја зголемува платата

Манчестер јунајтед планира да му предложи продолжување на соработката и двојно повисока плата на Португалецот Бруно Фернандез, кој сезонава е клучна алка во играта...

Орсато е најдобриот фудбалски судија во 2020?

Само неколку дена откако беше судија во еден контроверзен меч од Лигата на шампионите, италијанскиот стручњак Даниеле Орсато е именуван за најдобриот фудбалски судија...

Челси преку Лидс стигна до првото место во Премиер лигата

Челси е новиот лидер во Премиер лигата. „Сините“ го совладаа Лидс јунајтед со 3:1 и барем во наредните 15 часа ќе биде на оваа...

По Реал Кадиз ја победи и Барселона

Кадиз забележа уште една сензационална победа во Ла Лига. По триумфот во Мадрид над Реал, Кадиз вечерва забележа триумф и против Барселона (2:1). Кадиз...