16 C
Skopje
четврток, 28 мај, 2020

Бијонсе донира 6 милиони долари за организации што се занимаваат со ментално здравје

0
Американската поп и аренби пејачка Бијонсе (38) донира 6 милиони долари на менталните институции кои се во криза за време на коронавирусот.

Пулмологот Несторовиќ и Ѓоковиќ ќе прават апарат на Тесла од 1906!

0
Српскиот пуломолог Бранимир Несторовиќ во интервју за „Б92“ вели дека се слушнал со светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ и дека со него ќе...

Голем број земји се соочени со недостиг од респиратори

0
Како што се шири пандемијата на коронавирус (бројот на пријавени случаи надминува 2,2 милиони), државите ширум светот се обидуваат да дојдат до...

Швалерски хороскоп: Овие три знаци ќе ве изневерат без окото да им трепне

0
Секако дека и меѓу припадниците на овие хороскопски знаци има и верни, но тие се исклучоци што само го потврдуваат правилото дека...

Нека не ве плаши срцето ваше, никој не може да ја спречи радоста на...

0
Нека не се плаши срцето ваше. Војниците го запечатија гробот, па Христос сепак Воскресна. Така ќе биде и вечерва.

Нова теорија за заштита од коронавирус, еве што велат експертите

0
Коронавирусот е ширум светот, а луѓето се подготвени на се’ за да се спасат и заштитат. Експертите биле приморани да ги известуваат...

Јуначки потфат на 99- годишен воен ветеран: Собра 18 милиони фунти за да помогне...

0
Том Мур го исполни навидум лесното ветување, успешно шетајќи 100 круга околу неговиот дом и градина Херојски потфат во...

Тим Брук-Тејлор почина од коронавирус во 79. година од животот

0
Актерот и комичар Тим Брук-Тејлор, најпознат од „The Goodies“, почина од коронавирус на 79 години, јавуваат странските медиуми. Тажните...

Филмска ѕвезда почина од коронавирус

0
Актерката Хилари Хит, која беше главна ѕвезда во филмот „Оркански височини“ според истоимениот роман на Емили Бронте, почина во својата 74-та година...

Познат актер ги изненади пензионерите во еден супермаркет, им ги плати сметките за намирници

0
Американскиот актер и продуцент Тејлор Пери (50) со својот хуман гест ги воодушевил сите пензионери во еден супермаркет. Тој им...