17 C
Skopje
четврток, 28 мај, 2020

Почина Ѓорѓи Желчески, дел од познатото дуо Селимова-Желчески

0
Пејачот Ѓорѓи Желчески, дел од познатото дуо Селимова-Желчески, почина утрово на 82 години во Белград. Желчески беше роден во...

Пулмологот Несторовиќ и Ѓоковиќ ќе прават апарат на Тесла од 1906!

0
Српскиот пуломолог Бранимир Несторовиќ во интервју за „Б92“ вели дека се слушнал со светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ и дека со него ќе...

Швалерски хороскоп: Овие три знаци ќе ве изневерат без окото да им трепне

0
Секако дека и меѓу припадниците на овие хороскопски знаци има и верни, но тие се исклучоци што само го потврдуваат правилото дека...

Победа на денот: Од коронавирус излекувана 85 годишна баба од Прилеп

0
Прилепчанката Елена Макалоска, која има 85 години, е највозрасниот пациент излекуван од Ковид-19 на инфективното одделение во Прилеп. Информацијата...

Џим Кери реши да пушти брада за време на изолацијата и ги покани сите...

0
Познатиот американски комичар Џим Кери (58) откри дека ќе пушта брада за време на самоизолацијата и ќе ја објави својата трансформација на...

Скопската барбика открива: Ми нудат коли и станови во приватни пораки (ФОТО)

0
Дефинитивно таа е една од „најлајкуваните“ дами на социјалните мрежи. Причина поради тоа е нејзиниот изглед кој наликува на барбиките од детството,...

Урнебесно: Како хрватски ватерполист тренира во карантин? (ВИДЕО)

0
Пандемијата на Ковид-19 ги запре спортските случувања, па голем број спортисти се обидуваат да ја одржат нивната форма во домовите и карантин.

44-годишна жена го очекува 22 дете

0
Британката Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. 44-годишната мајка го има најголемото семејство на островот. Семејството Радфорд...

Половина милион школки пронајдени мртви на плажа во Нов Зеланд

0
Климатските промени повторно однесоа животи на многу живи суштества. Овој пат е во Нов Зеланд на плажата Маунгануи Блаф. Еден локален жител,...

Поради загадување на воздухот, живееме во просек три години пократко

0
Пандемијата на загадување на воздухот просечно го скратува животниот век за речиси три години и предизвикува 8,8 милиони прерана смрт годишно, велат...