17 C
Skopje
четврток, 28 мај, 2020

Пулмологот Несторовиќ и Ѓоковиќ ќе прават апарат на Тесла од 1906!

0
Српскиот пуломолог Бранимир Несторовиќ во интервју за „Б92“ вели дека се слушнал со светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ и дека со него ќе...

Победа на денот: Од коронавирус излекувана 85 годишна баба од Прилеп

0
Прилепчанката Елена Макалоска, која има 85 години, е највозрасниот пациент излекуван од Ковид-19 на инфективното одделение во Прилеп. Информацијата...

Скопската барбика открива: Ми нудат коли и станови во приватни пораки (ФОТО)

0
Дефинитивно таа е една од „најлајкуваните“ дами на социјалните мрежи. Причина поради тоа е нејзиниот изглед кој наликува на барбиките од детството,...

Швалерски хороскоп: Овие три знаци ќе ве изневерат без окото да им трепне

0
Секако дека и меѓу припадниците на овие хороскопски знаци има и верни, но тие се исклучоци што само го потврдуваат правилото дека...

Експертите ги повикуваат пушачите да ги остават цигарите поради коронавирусот

0
Здравствените експерти ги предупредуваат пушачите да ги остават цигарите и тутунските компании да престанат да произведуваат и продаваат производи од тутун за...

Голем број земји се соочени со недостиг од респиратори

0
Како што се шири пандемијата на коронавирус (бројот на пријавени случаи надминува 2,2 милиони), државите ширум светот се обидуваат да дојдат до...

Филмска ѕвезда почина од коронавирус

0
Актерката Хилари Хит, која беше главна ѕвезда во филмот „Оркански височини“ според истоимениот роман на Емили Бронте, почина во својата 74-та година...

Бијонсе донира 6 милиони долари за организации што се занимаваат со ментално здравје

0
Американската поп и аренби пејачка Бијонсе (38) донира 6 милиони долари на менталните институции кои се во криза за време на коронавирусот.

Јуначки потфат на 99- годишен воен ветеран: Собра 18 милиони фунти за да помогне...

0
Том Мур го исполни навидум лесното ветување, успешно шетајќи 100 круга околу неговиот дом и градина Херојски потфат во...

Нова теорија за заштита од коронавирус, еве што велат експертите

0
Коронавирусот е ширум светот, а луѓето се подготвени на се’ за да се спасат и заштитат. Експертите биле приморани да ги известуваат...