17 C
Skopje
четврток, 28 мај, 2020

Половина милион школки пронајдени мртви на плажа во Нов Зеланд

0
Климатските промени повторно однесоа животи на многу живи суштества. Овој пат е во Нов Зеланд на плажата Маунгануи Блаф. Еден локален жител,...

Јуначки потфат на 99- годишен воен ветеран: Собра 18 милиони фунти за да помогне...

0
Том Мур го исполни навидум лесното ветување, успешно шетајќи 100 круга околу неговиот дом и градина Херојски потфат во...

Нека не ве плаши срцето ваше, никој не може да ја спречи радоста на...

0
Нека не се плаши срцето ваше. Војниците го запечатија гробот, па Христос сепак Воскресна. Така ќе биде и вечерва.

44-годишна жена го очекува 22 дете

0
Британката Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. 44-годишната мајка го има најголемото семејство на островот. Семејството Радфорд...

Урнебесно: Како хрватски ватерполист тренира во карантин? (ВИДЕО)

0
Пандемијата на Ковид-19 ги запре спортските случувања, па голем број спортисти се обидуваат да ја одржат нивната форма во домовите и карантин.

Голем број земји се соочени со недостиг од респиратори

0
Како што се шири пандемијата на коронавирус (бројот на пријавени случаи надминува 2,2 милиони), државите ширум светот се обидуваат да дојдат до...

Швалерски хороскоп: Овие три знаци ќе ве изневерат без окото да им трепне

0
Секако дека и меѓу припадниците на овие хороскопски знаци има и верни, но тие се исклучоци што само го потврдуваат правилото дека...

Бијонсе донира 6 милиони долари за организации што се занимаваат со ментално здравје

0
Американската поп и аренби пејачка Бијонсе (38) донира 6 милиони долари на менталните институции кои се во криза за време на коронавирусот.

Победа на денот: Од коронавирус излекувана 85 годишна баба од Прилеп

0
Прилепчанката Елена Макалоска, која има 85 години, е највозрасниот пациент излекуван од Ковид-19 на инфективното одделение во Прилеп. Информацијата...

Почина Ѓорѓи Желчески, дел од познатото дуо Селимова-Желчески

0
Пејачот Ѓорѓи Желчески, дел од познатото дуо Селимова-Желчески, почина утрово на 82 години во Белград. Желчески беше роден во...