Четири лица нападнале обезбедување на казино во Скопје

389

Вчера во 8:00 часот К.Ј.(22) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 4:00 часот во казино на ул. Филип Втори, додека бил на своето работно место како обезбедување, бил физички нападнат од четири лица. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.