Двајца тешко повредени во судир на мотор и камион на патот Радовиш-Штип

424

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на магистралниот пат Радовиш-Штип, кај клучка Радовиш, помеѓу мотоцикл и камион.

Во незгодата, тешко се повредени возачот на мотоциклот и неговиот сопатник. Тие веднаш биле пренесени во Клиничка болница Штип, каде им биле констатирани тешки повреди.

Увид местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.