Физички нападната и силувана 39-годишна охриѓанка

370

Синоќа 39-годишна жена од Охрид била физички нападната и силувана.

Според пријавеното, настанот се случил околу 21.30 часот, а зад силувањето стои лице со иницијали А.И. од Охрид.

МВР презема мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.