Гранати и муниција пронајдени во близина на струшкото село Калишта

343

На нива меѓу струшките села Франгово и Калишта полицијата денеска пронашла муниција, гранати и рачни фрлачи (РПГ).

Од МВР информираат дека оружјето било пронајдено напладне по претходно собрани оперативни сознанија.

Од таму истакнуваат дека во координација со Обвинителството се работи на расчистување на случајот.