Ирзечени 437 казни поради неносење заштитни маски

398

Во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за носење заштитна маска поради епидемијата на коронавирусот, регистрирани се 437 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.