Казнети 518 лица кои не носеле маски

0
39

Во текот на изминатото деноноќие (26.08.2020) на територијата на земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 518 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19, се наведува во соопштението.