Казнети 874 лица за неносење маска

0
89

Полицијата вчера казнила 874 лица за неносење маска.

„Во текот на изминатото деноноќие (1-2.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија во однос на мерката за неносење лична заштита на лицето регистрирани се 874 прекршоци“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.