Казни за 208 лица поради тоа што не носеле маски

0
35

МВР информира дека во текот на изминатото деноноќие (01/02.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.