Казни за 408 лица кои не носеле маска

0
43

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 408 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Вчера беа регистрирани 92 новозаразени, а починаа уште три лица.