Кочанец фатен со 3.900 фалсификувани евра

417

Четириесет и тригодишен кочанец синоќа бил приведен откако бил фатен со 3.900 фалсификувани евра.

Од МВР информираат дека при преглед кај него биле пронајдени 33 банкноти од 100 евра со ист сериски број, како и други шест банкноти од 100 евра со ист сериски број.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.