Лазаров го објави скратениот список со ракометари за Финска и Швајцарија

0
416

Капитенот и селектор на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров, го објави скратениот  списокот од 21 ракометар на кои ќе смета за квалификациските дуели против Финска и Швајцарија.

Прво гостуваме во Финска (28-ми среда), за на втори мај (недела), нагости ни доаѓа репрезентацијата на Швајцарија.