Љупчо Палевски брутално претепан со метален предмет во Скопје

343

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски вечерва е брутално претепан.

-Вчера околу 17:15 часот пријавено е дека на ул.Златко Шнајдер од страна на две лица кои биле со мотоцикл со употреба на метален предмет бил нападнат Љ. П. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

Палевски е пренесен на една од скопските клиники.

Се работи на расчистување на случајот.