Македонија без осум стандардни првотимци за дуелот со Ерменија

0
84

Ерменија без четворица стандарни репрезентативци ќе и се спротивстави на Македонија, на натпреварот во Никозија, во Лигата на нации.

По последните тестирања, позитивни на коронавирусот биле Газ Газарјан, Андре Чалишер, Григор Меликсетјан и Саргис Адамјан.

Покрај вие четворица Ерменците пријавија дека е заразен еден од асистентите на селекторот Хоакин Капарош и уште тројца членови на ерменската делегација.

За дуелот со Македонија (вечерва, 18 часот), Капарош на располагање има 19 фудбалери