Македонија ќе ја пречека Финска во „Борис Трајковски“

433

Македонската ракометна репрезентација ќе го почне новиот квалификациски циклус за ЕП 2022 со домашен натпревар против Финска, што ќе се игра на 4 ноември со почеток во 20 часот. Ракометната Федерација на Македонија одлучи овој натпревар да се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, арената во која нашите ракометари ги одиграа поголемиот дел од своите домашни среддби во последните години.

Во текот на последниот циклус Турција беше пречекана во Битола, а Грција во Струмица, но „куќата на ракометот“ се реши дуелот со Финците да се игра во главниот град.