Малолетник со автомобил усмртил пешак во Скопје и избегал

0
85

Седумнаесетгодишник со автомобил прегазил пешак во Скопје, кој починал на самото место.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на улицата Христијан Тодоровски – Карпош, пред крстосницата со улицата Втора македонска бригада во Скопје кога автомобил „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, управуван од 17-годишник од Скопје, удрил во пешакот С. С. (38) од Скопје.

Пешакот починал на местото на незгодата, а возачот избегал, но набргу потоа бил пронајден.