Маж починал во автобус во Скопје

0
297

Во попладневните часови на 24 август во скопската полиција било пријавено дека во автобус на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов има починато лице.

Полицијата излегла на местото и било констатирано дека се работи за 59-годишник од кумановското село Биљановце.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.