Маж повреден од залутан куршум додека работел на нива

0
249

Педесетгодишен маж од селото Карбинци, Штипско, бил повреден од залутан куршум додека работел на нива.

Настанот се случил пред два дена, а мажот бил повреден во пределот на десната натколеница, информираат од полицијата.

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Штип за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.