Маж загина во сообраќајка во делчевско

0
72

Педесет и двегодишен жител на Македонска Каменица загина во сообраќајна несреќа, што се случи синоќа на магистралниот пат Делчево-Македонска Каменица, кај место викано „Баткова чешма“, атар на с.Драмче, делчевско.

Несреќата се случила помеѓу автомобил „цитроен“, управувано од Љ.Т.(49) од Македонска Каменица и автомобил „волво“, управувано од П.С.(52) од Македонска Каменица.

Во незгодата, П.С. се здобил тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде што им подлегнал на повредите.

Со тешки телесни повреди се здобил и Љ.Т., констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Делчево.