Момче удрено од автомобил додека трчало по автобус

368

За време на исклучувањето од автопатот Белград – Ниш, кај Младеновац, во неделата се случила сообраќајна незгода во која е повреден еден млад човек.

Од Брзата помош „Сопот“ велат дека дека момчето со брза помош било пренесено во Белград на  лекување и дека немаат информации за деталите за несреќата.

Белградските медиуми јавуваат дека момчето било удрено од автомобил додека трчало по автобус, при што се додава дека тоа било во бессознание.