МВР: Вози внимателно, празнувај одговорно

0
42

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните прописи и заеднички да придонесеме за безбедни патишта и улици.

Сообраќајната полиција и во текот на празниците ќе ги санкционира сите оние што ги кршат законите.

Од полицијата информираат дека засилени контроли има и на автопатиштата и на скопската обиколница, како и на улиците во градовите.