На Долно Блаце уапсен албански државјанин кој бил баран од Интерпол

353

Полицијата уапси албански државјанин кој бил баран од Интерпол Швајцарија на граничниот премин Долно Блаце.

Според информациите на МВР, вчера во 17:10 часот на граничниот премин Долно Блаце, при пасошка контрола било констатирано дека Х.Л.(29) од Албанија се наоѓа на листата со мерка апси по барање на Интерпол од Швајцарија.

Тој бил уапсен и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.