На Табановце уапсен Албанец при обид за шверц на дрога

0
74

На граничниот премин Табановце, во пладневните часови на 14 октомври, бил приведен 31-годишник oд Албанија, поради сомнение дека употребил туѓа патна исправа.

По ова, полициски службеници извршиле преглед на личниот багаж на Албанецот, при што пронашле бела прашеста материја.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.