Нападната 18-годишна девојка на паркинг на Средно Водно

0
327

Осумнаесетгодишна скопјанка пријавила во полиција дека доцна синоќа била физички нападната на паркингот на Средно Водно.

Според пријавеното, нападот го извршила 33-годишна жена со иницијали Е. Е.

Од полицијата информираат дека направен е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.