Нападната вработена во ковид-центар во Скопје

0
79

Вработена во Градската општа болница „8 Септември“ била физички нападната на работното место.

„С.С.(34) од Скопје пријавила дека на 13.11.2020 околу 10.30 часот во Градската општа болница „8 Септември“, додека извршувала работни задачи во амбуланта во рамки на Ковид центарот, била физички нападната од едно лице“, информираат од МВР во дневниот билтен.

Засега не се познати повеќе детали, а од полицијата велат дека работат на расчистување на случајот.