Нови 420 граѓани казнети за неносење на заштитна маска

342

МВР соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 420 прекршоци во однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19, се наведува во денешната информација.