Обвинение за скопска дилерка на хероин

0
251

Скопското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 39-годишна жена за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Како што информираат од Обвинителството, таа во домот во кој престојувала на скопската улица Никола Тесла, заради продажба, неовластено држела хероин со вкупна тежина од 22,68 грама, спакуван во повеќе пакувања.

Дрогата била пронајдена на 22 септември при претрес на нејзиниот дом.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје доставил и предлог за продолжување на претходно определената мерка куќен притвор за обвинетата.