Ограбена обложувачница во Скопје

369

Вчера, околу 9.05 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувачница на булеварот Кузман Јосифовски – Питу едно лице со закана со остар предмет од вработената одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.