Охридската полиција поднесе кривична пријава против Нефи Усеини за насилство

351

СВР Охрид  поднесе кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство против Нефи Усени (45) и неговиот 48-годишен брат И.У. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела насилство и неовластено држење на оружје или распрскувачки матeријали.

По наредба на Јавен обвинител, СВР Охрид синоќа извршиле претрес во нивните домови. Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот, соопшти полицијата.