Полицајци повредени во сообраќајки во Скопје и Струга

398

Во сообраќајни несреќи што се случиле вчера во Скопје и во Струга, меѓу повредените се и полицајци.

Полицаец од Скопје е повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера утрото на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, помеѓу автомобил „сеат“, сопственост на МВР и комбе „фолксваген кеди“

Во незгодата И.Д. се здобил со повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

На ул.„Маркс и Енгелс“ во Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу три возила од кои едно било полициско.

Во незгодата со повреди се здобиле Љ.А., А.Ф. и полицискиот службеник, кои биле пренесени во Медицински центар Струга за укажување на лекарска помош. За настанот е запознаен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Струга.