Полицијата казнила 399 лица за неносење маски

0
58

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.09.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 399 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.