Полициска акција во Арачиново, запленета марихуана во големи количини

0
51

Во скопското село Арачиново, синоќа започна полициска акција поврзана со заплена на марихуана, а како што информираат од МВР истата и натаму е во тек.

Поради текот на акцијата, од ресорното министерсвто во моментов не соопштуваат детали за настанот, но велат дека станува збор за запленета поголема количина на марихуана.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денов.