Поради неносење на маски изречени 466 казни

353

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска, како превенција од ширење на корнавирусот, регистрирани се 466 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.