Повеќе од 5.000 новозаболени во Украина

0
76

Во Украина се потврдени 5.062 нови случаја на коронавирус, е објавено во Киев. Во земјата од почетокот на епидемијата потврдени се вкупно 281.239 случаи на Ковид-19.

Уште 73 лица починаа од коронавирусот, а од почетокот на епидемијата вкупниот број смртни случаи е 5.302, пренесува ТАСС.