Повреден мотоциклист на патот Тетово-Гостивар

319

Вчера во 13.25 часот било пријавено дека на локалниот пат кој води од автопатот Тетово – Гостивар кон с.Врапчиште, Гостиварско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „даф“, со кратовски регистарски ознаки, управувано од Д.Ф.(23) од Кратово и мотоцикл „томос“, без регистарски ознаки, управуван од Н.У.(66) од с.Врапчиште.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар во Гостивар. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.